KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 16143098

nr 1614 3098

Bernard Childs

(1910-1985), USA

Etsning, "Euphoria". Signerad, numrerad 89/150, daterad -55, oramat löst blad. Bladets mått: 56x45 cm

Bernard Childs, amerikansk bildkonstnär född 1910, död 1985.

Utrop:

500 kr

Såld:

100 kr

måndag 22 april 2024
kl 19:29:07

21/4 21:32:07 1      Vinnande bud

Bernard Childs

Läs mer om Bernard Childs